W jakim terminie najlepiej jechać do Chorwacji?

P1160778Jeśli nie masz dzieci w wieku szkolnym zdecydowanie polecamy wyjazd przed lub po sezonie. W Chorwacji można plażować  już od maja do października!

Korzyści wyjazdu poza sezonem:

  • brak tłumów turystów
  • brak korków na drogach
  • zdecydowanie niższe ceny noclegów, posiłków w restauracji, biletów wstępów do muzeów, parków narodowych i innych atrakcji
  • niższe ceny połączeń promowych
  • optymalne temperatury powietrza (nie ma męczących upałów) zachęcające do zwiedzania
  • niższe ceny biletów lotniczych

Pomysłem na pobyt poza sezonem może być podróżowanie po wybrzeżu i noclegi codziennie w innym miejscu. W sezonie jest to raczej trudne do zrealizowania, ponieważ wielu właścicieli nie chce wynajmować apartamentów na 1-2 noce (jeśli się zgadzają to cena jest dosyć wygórowana). Ponadto duży ruch na drodze powoduje, że zamiast zwiedzać to spędzasz więcej czasu w aucie. Dzięki takiej formie spędzania urlopu możesz poznać większą część Chorwacji, a także wyrobić sobie swoje własne zdanie na temat regionów i na następny rok świadomie wybrać miejsce, gdzie chcesz spędzić długi, stacjonarny urlop.

Jeśli chodzi o okres wakacyjny najbardziej obleganym miesiącem jest sierpień. W tym czasie Włosi, którzy tłumnie przybywają do Chorwacji mają wakacje. Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym to warto wyjechać zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Pod koniec czerwca i na początku lipca możesz liczyć na niższe ceny kwater oraz mniejsze tłumy na plażach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *