Aktualne warunki wjazdu do Chorwacji

15.05.2021 zostały opublikowane warunki wjazdu do Chorwacji w związku z pandemią. Obowiązują one na razie do 31.05.2021 z możliwością przedłużenia lub modyfikacji.

Przeanalizowaliśmy na podstawie materiału źródłowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji (https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211) zasady wjazdu na teren Chorwacji.

Aby wjechać na teren Republiki Chorwacji należy spełnić jeden z pięciu wymienionych poniżej warunków:

  1. Negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego uznawanego w krajach UE (lista testów uznanych w EU -kliknij tutaj) nie starszego niż 48 h (czas liczony od momentu pobrania wyniku do momentu przekroczenia granicy). Ważne – producent testu i / lub nazwa handlowa testu muszą być widoczne na zaświadczeniu.
  2. Zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień (czyli 2 dawki w przypadku szczepionki Pfizera i Moderny i 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson) od którego upłynęło co najmniej 14 dni. Zaświadczenie należy pobrać z IKP (Internetowe Konto Pacjenta – kliknij tutaj). Wejdź w zakładkę PROFILAKTYKA, następie Szczepienia. Bezpośrednio z IKP możesz pobrać dokument w j. polskim i angielskim poświadczający szczepienie.
  3. Potwierdzenie o przebyciu COVID (od otrzymania pozytywnego wyniku do przekroczenia granicy musi upłynąć min 14 i nie więcej niż 180)
  4. Potwierdzenie o przebyciu COVID i zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepienia (od szczepienia do przekroczenia granicy musi minąć min. 11 dni i nie więcej niż 5 miesięcy)
  5. Osoby, które nie spełniają jednego z czterech powyższych warunków muszą poddać się 10 dniowej kwarantannie lub na własny koszt wykonać test w dniu przyjazdu do Chorwacji. Do uzyskania negatywnego wyniku należy pozostać w samoizolacji.

Dzieci do ukończenia 7 roku życia są zwolnione z przedstawiania wyników testów, jeśli podróżują pod opieką rodziców/opiekunów spełniających powyższe warunki.

Uwaga! Poniższe warunki nie obowiązują dla mieszkańców krajów ze strefy zielonej.

W przypadku dodatkowych pytań, niejasności itp. można wysłać formularz bezpośrednio do pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RCH, znajduje się on na końcu artykułu – kliknij tutaj.

Powyższe warunki wjazdu do Chorwacji dotyczą wyjazdów turystycznych.

O czym jeszcze należy wiedziecie przed wyjazdem do Chorwacji?

  • Pamiętaj, aby przed wyjazdem dodatkowo wypełnić formularz wjazdowy na stronie: https://entercroatia.mup.hr/
  • Zabierz ze sobą kartę EKUZ na wypadek nieprzewidzianych zachorować, pomyśl również o wykupieniu dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która zabezpieczy Ciebie i Twoją rodzinę jeśli zachorujesz na COVID lub inną chorobę. Szczegóły na temat polisy znajdziesz tutaj:

Warunki wjazdu w bardzo przystępnej, skróconej wersji.