Parkowanie auta w Chorwacji

P1110889W Chorwacji przepisy dotyczące parkowania są dosyć restrykcyjnie przestrzegane, a za ich łamanie grozi wysoka kara i odholowania auta na policyjny parking.

Dlatego też parkuj swój samochód tylko w miejscach do tego przeznaczonych i tym samym unikniesz kłopotów i kosztownych mandatów.

Zwykle w miejscowościach turystycznych jest sporo miejsc parkingowych. Mogą to być parking wzdłuż ulicy lub na specjalnych placach. Stoją przy nich parkometry, więc nie zapomnij wykpić biletu. Zwróć uwagę, do której godziny obowiązuje taryfa, czasami już po godz. 20.00 możesz parkować za darmo. Takie parkingi mają ten minus, że musisz z góry zaplanować czas na pobyt w danym miejscu lub biec z końca miasta, żeby dokupić bilet!

Lepszym rozwiązaniem są parkingi, za które zapłacisz na koniec. Przy wjeździe na parking pobierasz bilet, który później pokazujesz przy wyjeździe. Koszt 1-godzinnego parkowania na takim parkingu zależy oczywiście od miejsca, ale zwykle waha się od 5-10 kun.

Ważne jest, żeby zaparkować auto dokładnie i precyzyjnie na polu między liniami. W przypadku, kiedy Twoje auto stoi choćby jednym kołem poza linią, możesz spodziewać się przeparkowania lub odholowania przez służby porządkowe.  Za taką “przyjemność” sporo zapłacisz!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *