Wędkowanie w Chorwacji

wędkowanie w chorwacji

Wędkowanie w Chorwacji? Czysta przyjemność! Jednak nim zanurzysz wędkę w krystalicznych wodach Adriatyku koniecznie przeczytaj, co powinieneś załatwić, żeby beztrosko i zgodnie z prawem łowić ryby w morzu.

Bez względu na miejsce wędkowania/połowu (z łódki, z brzegu) w Chorwacji wymagane jest zezwolenie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich. O zezwolenie możesz wystąpić bezpośrednio do Ministerstwa wypełniając formularz na stronie  http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=71 (i dokonać zakupu online) lub po dojeździe na wybrzeże w miejscach uprawnionych do sprzedaży zezwoleń (lista autoryzowanych punktów sprzedaży znajduje się na tej samej stronie, na marginesie po prawej stronie).

Kupując licencję on-linę musisz podać dane dokumentu (dowodu osobistego lub paszportu), który podczas wędkowania będziesz miał przy sobie.

Przykładowy koszt zezwolenia wydawanego na 7 dni wynosi 300 HRK i nie obejmuje trzech gatunków ryb: tj. tuńczyka (Thunnus thynnus), włócznika (Xiphias gladius) i marlina śródziemnomorskiego (Tettrapturus belone), w odniesieniu do których wymagane jest dodatkowe zezwolenie. (koszt takiej licencji wynosi 600 HRK).

Licencja dotyczy wędkarstwa amatorskiego.

Posiadacz zezwolenia zobowiązany jest do wędkowania zgodnie z chorwackimi przepisami.