Jaki apartament w Chorwacji będzie najlepszy dla Ciebie?

Apartament2Czym kierować się wybierając apartament?

Do właściwego odpoczynku poza domem ważny jest standard, w jakim mieszkamy na urlopie. Najlepiej, żeby był on zbliżony lub wyższy do tego, co mamy w swoich domach czy mieszkaniach. Wyobraź sobie samopoczucie swojej partnerki, kiedy 2 tygodnie musi spędzić w małym pokoiku z łazienką na korytarzu …. Pewne jest, że taki urlop nie będzie należał do udanych, nawet jak za oknem będzie widok na rajską plażę!

Szukając noclegu kieruj się zdrowym rozsądkiem i oczywiście zasobami portfela, a także takimi elementami jak:

– wielkość apartamentu, która musi być  adekwatna do wielkości rodziny/grupy

Pamiętaj, że wakacje to przyjemność, zarówno dzieci jak i rodzice muszą mieć odrobinę przestrzeni dla siebie. Wynajem małej „klitki” może przekształcić rodzinne wakacje w koszmar.

Jeśli jedziesz z grupą przyjaciół weź pod uwagę fakt, żeby każda z par miała swoją sypialnię, a pokój dzienny był miejscem, gdzie spędzacie wspólnie czas, a nie stanowił czyjąś sypialnię. Nawet w grupie najlepszych przyjaciół potrzeba chwili intymności, odpoczynku, a siedzenie sobie “na głowie” nie sprzyja zdrowym relacjom. Ważne jest, żeby w przypadku grup 8-10 os. poszukać apartamentu, który ma 2 łazienki (lub łazienkę + odrębne, dodatkowe WC). Nie ma nic gorszego, jak godzinami czekać na swoją kolejkę pod drzwiami łazienki!

– odległością od morza/plaży – upewnijmy się, czy zapewniana przez właściciela np. 100 m. odległość od morza oznacza, że jest to 100 m. od plaży, na której będą się dobrze i bezpiecznie czuły twoje dzieci., czy jest to 100 m. ale do portu czy skalistej plaży. Wędrówka w upale na plażę z dziećmi i z całym plażowym ekwipunkiem może zniechęcić zarówno dziecko, jak i rodzica. Sprawdź również, czy w drodze na plażę np. nie masz do pokonania stromych schodów czy ruchliwej ulicy. Koniecznie trzeba wyjaśnić te kwestie przed dokonaniem rezerwacji.

– rodzajem plaży w pobliżu apartamentu

Chorwacja ma stosunkowo niewiele piaszczystych plaż, więc nie szukaj na siłę apartamentu w takim regionie. Upewnij się, czy w pobliżu apartamentu jest plaża żwirowa oraz czy jest łagodne wejście do wody. Gwarantuję, że chorwackie żwirowe plaże mogą stanowić niezłą frajdę dla twoich pociech, a zabawa z kamyczkami o różnych kształtach i fakturach może być równie ciekawa i inspirująca. Zaletą żwirowych plaż jest to, że woda w morzu nie jest zmącona i dzięki temu dziecko ma możliwość obserwacji pływających pod wodą kolorowych rybek, kryjących się pod skałkami rozgwiazd, krabów czy jeżowców. Wakacyjny pobyt nad Adriatykiem może być zatem ciekawą lekcją przyrody dla starszych dzieci.

Ważne jest, żeby przy plaży rosły krzewy lub drzewa (zwykle sosny, palmy oraz tamaryszki), które dadzą odrobinę cienia zmęczonym słońcem i upałem dzieciom. Rodzice dzieci alergicznych powinny zainteresować się, czy na plaży są prysznice ze słodką wodą.

– W przypadku dzieci uczulonych na sierść psa lub kota dopytaj właściciela, czy zezwala na pobyt z domowymi pupilami. Jeśli tak, to szukaj czegoś innego, bo inaczej wakacje możesz spędzić w przychodniach lekarskich!

P1380276

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *